Ostatnia aktualizacja:
24 marzec 2015

Opis SC59 CBR 1000RR 2015 C-ABS

SC59 CBR1000RR 2015 (opcja C-ABS)

wyświetlono: 7685 razy

Ewolucja legendy

Przez 21 lat, CBR1000RR Fireblade był świadkiem wielu zmian na arenie Super Sport, wielokrotnie występował w roli głównego bohatera. Ciągła dbałość o zachowanie idei pełnej kontroli i ukierunkowanie prac rozwojowych na potrzeby kierowcy spowodowały, że motocyklista dosiadający Hondę CBR1000RR Fireblade czuje się absolutnie wyjątkowo.

CBR1000RR Fireblade to jedyna maszyna na świecie, która oferuje wyczynową technologię w najbardziej użytecznej formie. To najprawdziwszy motocykl klasy Super Sport jaki produkowany jest seryjnie – maszyna, która zachwyca osiągami zarówno na ulicy, jak i na torze.

Moc pod kontrolą

Rzędowy, czterocylindrowy silnik o pojemności 999,8 cm3 ma głowicę zmodyfikowaną w taki sam sposób, co model CBR1000RR Fireblade SP. Zmiany zwiększają moc maksymalną o 3 KM (do 181 KM) i zapewniają niezwykle szybką reakcję silnika na zmianę położenia przepustnicy. Dzięki zastosowaniu nowych rur wydechowych o średnicy 35 mm, zwiększeniu uległ moment obrotowy w środkowym zakresie obrotów. Połączenie między 2 i 3 cylindrem wyrównuje ciśnienie. Nowe oprogramowanie układu wtrysku PGM-DSFI gwarantuje błyskawiczną reakcję silnika i niezwykle precyzyjne dozowanie mocy; sprzęgło antyhoppingowe stabilizuje motocykl, zmniejszając moment hamujący przekazywany z silnika na tylne koło podczas szybkiej redukcji biegu.

- Wieloramienne obręcze kół z odlewu aluminium zapewniają wyjątkową sztywność i idealnie współpracują z zawieszeniem, które precyzyjnie przekazuje sygnały kierowcy.

- Podwójne, pływające tarcze hamulcowe o średnicy 320 mm współpracują z radialnymi, czterotłoczkowymi zaciskami hamulcowymi, zapewniając imponującą siłę hamowania. Zintegrowany układ eC-ABS pracuje w oparciu o specjalne oprogramowanie, które pozwala w pełni wykorzystać zalety motocykla klasy Super Sport na hamowaniach.

- Funkcję zestawu wskaźników pełni wielofunkcyjny wyświetlacz LCD. Wystarczy rzut oka, aby sprawdzić niezbędne informacje lub skorzystać z laptimera, który oferuje cztery tryby pracy.

- Tylny amortyzator Showa typu BFRC (Balance Free Rear Cushion) jest pozbawiony wewnętrznych zaworów; tłumienie odbywa się wskutek przepływu oleju przez niezależny element. Dzięki temu zawieszenie tłumi drgania niezwykle precyzyjnie i powtarzalnie, co skutkuje lepszym wyczuciem i większą przyczepnością tylnej opony.

100% Hondy - 100% skuteczności

Każdy element Twojej Hondy został zaprojektowany, wyprodukowany i przetestowany z zachowaniem najbardziej rygorystycznych standardów. To samo dotyczy oryginalnych akcesoriów Honda: każdy element przeszedł liczne testy i został perfekcyjnie dopasowany do Twojej maszyny. Oferujemy szeroką gamę akcesoriów, więc z pewnością wybierzesz dokładnie to, co chcesz. Bez żadnych kompromisów.

Pakiet Full Sport

Pakiet Full Sport* został zaprojektowany w taki sposób, aby podnieść walory motocykla na torze i zwiększyć komfort podczas jazdy po drogach publicznych. Akcesoryjny tylny błotnik i nakładka na tylne siedzenie sprawiają, że motocykl wygląda jak rasowa maszyna wyścigowa. To doskonały sposób na podkreślenie sportowego DNA Twojej Hondy CBR1000RR Fireblade 2014. Układ wydechowy marki Akrapovic** gwarantuje niepowtarzalne brzmienie, a wyższa szyba poprawia aerodynamikę i kontrolę nad motocyklem przy dużych prędkościach.

*Pakiet Full Sport jest dostępny opcjonalnie.
**Układ wydechowy Akrapovic to wyposażenie opcjonalne pakietu Full Sport, które należy zakupić osobno.

Płomień, który nigdy nie gaśnie
Koncept się nie zmienił.
Honda Fireblade - widok przedstawiający motocykl z kierowcą na torze wyścigowym z przedniej lewej perspektywy.

Zwycięzca klasy Senior wyścigu Creg-ny-Baa 2013, John McGuiness, Honda Fireblade.

Właśnie dlatego Honda niezmiennie dominuje w ulicznych wyścigach motocyklowych, takich jak Isle of Man TT. W 2013 zawodnicy dosiadający modelu CBR1000RR Fireblade zajęli 3 pierwsze miejsce w klasie Superbike. Klasa sama w sobie

John McGuiness w barwach Honda Legends Race Team jako pierwszy minął linię mety prestiżowego wyścigu Senior TT, wykręcając rekordowy czas okrążenia ze średnią prędkością ponad 209 km/h.
CBR1000RR 2015
STRONY: 1
Copyright (c) 2007-2022 by Tytus, Serwis FireBlade.pl , All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzeżone

HONDA FIREBLADE | CBR 1000RR | CBR 954RR | CBR 929RR | CBR 900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28